You can make a difference in the Apple Support Community!

When you sign up with your Apple Account, you can provide valuable feedback to other community members by upvoting helpful replies and User Tips.

Looks like no one’s replied in a while. To start the conversation again, simply ask a new question.

Apple kimliği ayarları güncelleniyor

Merhaba Iphone 11 telefonumu yeni aldım ''Apple kimliği güncel değil'' diye uyarı veriyordu işleme başladım şifremi girdim yeni sayfa açıldı ''Apple kimliği ayarları güncelleniyor...'' ekranı çıktı fakat 2 saattir böyle hala güncellenmedi sorunu anlayamadım

Posted on Jun 13, 2020 2:11 PM

Reply
Question marked as Top-ranking reply

Posted on Jul 11, 2020 11:49 AM

Sayın nehir

tam da sorunumuzu tarif etmişsiniz ancak çözüm önerilerinizi defalarca ve farklı şekillerde denememe rağmen iCloud anahtar zincirini aktif edemedim, “Apple kimliği güncel değil” sorununu hala çözemedim.

10 replies

Jun 13, 2020 2:17 PM in response to ezgi227

Bazı insanlar bunu iCloud'dan çıkış yaparak, cihazlarını yeniden başlatarak ve tekrar giriş yaparak düzeltti. Bu herkes için işe yaramadı.

Bunun Apple'ın farkında olduğu ve düzeltmeye çalıştığı bir sorun olduğunu belirten bir yazı vardı.

Settings - Update Apple ID Settings When It Won’t Go Away.    

Settings - Update Apple ID Settings When It Won’t Go Away (2).    

Jul 11, 2020 7:52 AM in response to ezgi227

Aslında bu sorunun 2 şekli meydana geliyor.

1.si; "ayarlar" simgesinde görünen bildirim ve Apple kimliği güncel değil uyarısının gitmemesi.

Bunun çözümleri sırasıyla:

telefonu re-start

zorlayarak re-start

hard re-start

başka bir wi-fi veya hücresel veri deneme

icloud u kapatıp tekrar girme

cihazı apple kimliğinden çıkarıp tekrar sokma.

Jul 11, 2020 7:53 AM in response to ezgi227

Bunun çözümü için, önce anahtar zincirini kontrol edin.

Orada da aynı hatayı veriyor ise, aynı Apple kimliğindeki diğer tüm cihazlarda ikili kimlik doğrulamayı açın, çünkü kimlik doğrulamayı ikili yapmaya çalışıyor sistem ve diğer cihazların hepsinde ikili doğrulama aktif değil ise, doğrulayacak bir 2. bulamıyor. Bekliyor.

Apple kimliği ayarları güncelleniyor

Welcome to Apple Support Community
A forum where Apple customers help each other with their products. Get started with your Apple Account.